Ježdění s kamarády


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2008

     Již podruhé jsem pro příznivce mého kolejiště uspořádal s mými kamarády veřejnou prohlídku, která se konala ve dnech 22 a 23. listopadu 2008.

     Opět jsem pro expozici zajistil i Pendolino, včetně jeho majitele Karla Zelenky, který byl také jedním z pomocníků při celé akci. Přijel z Kolína již v pátek večer a hned po večeři jsme šli provádět zkušební jízdy, jestli to souprava po těch dvou letech ještě nezapomněla. Až na nějaké drobnosti jezdila OK (s povolením pouze po rovných kolejích). Po technických zkouškách jsme si na kolejišti zajezdili i s ostatními soupravami a potom jsme šli již spát, abychom ráno nezaspali.

     Sobotní ráno bylo ve znamení sněhové kalamity s patřičnou nadílkou a tak když jsme v osm hodin začínali ani jsme nevěřili, že někdo přijde.

     Nebyli jsme daleko od pravdy, dopoledne bylo skutečně jen pár návštěvníků a teprve po obědě se to vylepšilo a měli jsme cvrkot až do večera. Podobný scénář by se dal napsat i o neděli. Ráno opět sněhová kalamita a tak jsme si s klukama aspoň zajezdili sami pro sebe a až kolem poledne se začali trousit první návštěvníci a potom až do večera bylo plno a pro zájem jsme prodloužili o hodinu déle provozní dobu.

     Po sobotních návštěvách a vydatné večeři, jsme se vrhli na údržbové práce a úklid, aby bylo kolejiště opět připravené na nedělní předvádění.

     Potom Honza otevřel dobré lahvové vínko a ještě jsme při něm vydrželi jezdit skoro do půlnoci a ani se nám na kutě nechtělo…

     Opět musím všem kamarádům včetně manželky poděkovat, že mi s výstavou pomohli a mohla se tak po dvou letech opět uskutečnit. Sice přišla oproti první výstavě jenom asi polovina návštěvníků (85), ale je pravda, že to nebyla taková sněhová kalamita jako letos. Na druhou stranu jsem se aspoň delší dobu mohl věnovat návštěvníkům a oni tak mohli být déle přítomni u kolejiště.

     Podívejte se tedy na nějaká fota, pořízená z této akce a třeba se tam někteří z vás poznají…


     Radislav Wimmer


Dny otevřených
dveří 2008

zpět