Ježdění s kamarády


DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2010


     Letošní výstava kolejiště se konala ve dnech 20. a 21. Listopadu a díky medializaci kolejiště před tímto termínem byl znát značný zájem o jeho prohlídku. Po oba dny jsme začínali od devíti ráno. Karel opět přivezl Pendolino a soupravu, která jezdí v současné době na rychlících mezi Brnem a Prahou. Z dalších novinek bylo možné shlédnout nejnovější stroj ČD řady 380 a občas přijela z Kamenného Vrchu parní 310 s historickými vozy. V neposlední řadě na sebe velmi poutaly pozornost osvětlené soupravy, které se při nočním provozu pěkně rozzářili a umocnili tak celkový dojem z prohlídky kolejiště. Po oba dny fungovala zabezpečovačka až na maličkosti bez problémů a tak jsme si akorát sami přivodili nějakou tu nehodu či najetí na obsazenou.
     Jediným takovým mínusem tak může být jenom čekání některých zájemců, kteří pobývali u mne na prodejně, kde jim chvilky zpříjemňoval kolega Jirka, který jednak prezentoval filmy na DVD, které jsme si natočili při různých akcích a dále bylo možné sledovat na monitoru PC on-line přenos z dění na kolejišti. Někteří, návštěvníci museli čekat i hodinu, za což se jim omlouvám, ale snad jim to poté vynahradila samotná prohlídka kolejiště.
     Opět mi pomáhali kamarádi, kteří jednak obsluhovali jednotlivé ovládací pulty, další vodili návštěvníky nahoru a dolů, starali se o občerstvení a hlavně se o nás starala manželka, která po oba dny krmila naše hladové krky. Já jsem ovšem obědval až po zavírací hodině, neboť jsem neměl čas a musel jsem dělat každé skupině, která čítala osm a někdy dokonce šestnáct lidí průvodce. Každá prohlídka trvala minimálně hodinu a každý viděl provoz včetně jízdy vlaku s vestavěnou kamerou, Pendolina a nočního osvětlení.
     Podívejte se tedy na něco málo fot z této akce. Manželka říkala poslední, tak uvidíme za dva roky…


     Radislav Wimmer


Dny otevřených
dveří 2010

zpět