Říjnové ježdění při víně a burčáku.

     Tak nás k našemu prvnímu podzimnímu ježdění dočista donutilo počasí, kdy během dvou dnů na Vysočině napadlo na 40cm sněhu. SMS dala SMS a bylo z toho nedělní odpolední ježdění a to bylo teprve 18.října 2009.
     Začínali jsme kolem druhé hodiny, někteří přišli později a vydrželi jsme si „hrát“ až do jednadvaceti hodin (aspoň skalní jedinci).
     Opět se sešli známé firmy, dokonce přišli i oba Brucknerovi synové, takže by se dalo říci, že ježdění bylo v režii těchto tří pánů a místy to tak skutečně bylo. Jednou nastala situace kdy na kolejišti nebylo hnutí, neboť odstavná nádraží obsluha „nalila“ na hlavní panel, nebo zase nebylo s čím jezdit - vše bylo uklizeno v odstavných, takže jsme se nenudili a na posun nezbylo ani moc času, klukům jezdili prsty po panelech jak Maláskovi při koncertu a tak se vláčkům myslím pěkně točila hlava…
     Nehod jsme za tu dobu ani moc nestvořili, došlo jen k několika menším vykolejením a jedné jízdě na obsazenou kolej. Nejvíce práce nám tak dalo jenom seřízení a oprava nových vozů - rybáků, které si i s všudybylkou přinesl na vyzkoušení kamarád Víťa. Po nasazení na kolej se ani jeden vůz nechtěl hýbat a tak se muselo promazávat, seřizovat rozchod a i po těchto úkonech některé vozy sotva jely. Všudybylka s třemi vozy dojela sotva do prvního oblouku a po chvilce trápení se poškodil motor a stala se tak nefunkční. Už jsme se chtěli radovat,že analogová pára od Kleinmodelbahnu umí kouřit, ale Víťovi se ježily vlasy – ten kouř nebyl z komínu ale z motoru. Výkonná němka si s nimi již poradila a tak jsme se po hodině servisní práce dočkali i jízdy po kolejišti. Zatím jsem se nesetkal se stroji (kromě pojezdů od Pletichy) ani s vozy z produkce našich modelářů, aby jezdily bez problémů po nasazení na kolejiště. Tady by bylo na místě heslo „Za hodně peněz, málo muziky“.
     P.S. Již půl roku čekají moje nové cisternové vozy od Bramosu na opravu šachty spřáhla, neboť v oblouku vypadávají - spřáhlo padne ke koleji a vykolejí vůz. Takže jenom doufám, že nezkrachuje Roco a že budou více dělat dle našich předloh, jinak nebudu dělat nic jiného než upravovat a spravovat a opravovat a nervovat se. . .

          Hezké pokoukání přeje Radislav Wimmer.


Říjnové ježdění
při víně
a burčáku

zpět