Štěpánovské ježdění.

     Na 26.12. jsme si s kamarády naplánovali jedno z vánočních ježdění, které bylo zvláštní tím, že jsem v tento den a se začátkem ježdění spustil na mých stránkách webkameru pro živý náhled dění na kolejišti.
     Kamera se mi podařila spustit asi po dvou letech a podařilo se to až čtvrtému počítačovému specialistovi, který s ní sice taky nemale zápasil, ale nakonec to dotáhl do konce a mohli jste tak vidět další bonbónek na mém kolejišti. Pro neznalé problematiky přenosu dat z PC někam na server jen sděluji že se toto podařilo jedině s přispěním pana Pavlíčka, který mi poskytl místo na svém serveru a poté dal do provozu celý systém přenosu z webkamery až k vám. Ale jak se říká neusíná na vavřínech a již se pokouší aby načítání fotek bylo zkráceno na méně vteřin a dokonce koketuje s myšlenkou živého videa! Takže trpělivost a uvidíme jak se mu to podaří jo…
    Ale zpět k ježdění, jak jsem již říkal začínali jsme v 19hodin, bylo nás pět a těsně před sedmou syn vsadil ikonu webkamery i s prográmkem na tyto stránky, aby jste mohli najít avizované překvapení.
     Opět jsme dodržovali pitný režim dobrým vínkem a po počátečním paparaziování jsme se pěkně rozšoupli a zajezdili si do pozdních nočních hodin. Hlavně Víťa dodržoval pitný režim zodpovědně a potom vypadala i jeho obsluha… (ne a ne postavit na volnou kolej atd. atd.) Ještě, že mám jako hlídače relátka, které vše zabezpečují a minimalizují tak škody prováděné při takovýchto akcích. Nanejvýš mi kamarádi ulomí šroubovku či nárazník jízdou vlaku na sebe, větší škody zatím nemám evidovány a zjištěny.
     Také jsme si dobře zašíbovali, ale čas rychle utíkal až byly dvě ráno a tím i konec našich jízd. Vy jste se ale mohli aspoň prostřednictvím kamery podívat on line na naše řádění a věřím, že se vám překvapení líbilo.
     Výběr s komentářem toho nejzajímavějšího si můžete nyní prohlédnout v přiloženém albu.

          Hezké pokoukání přeje Radislav Wimmer.


Štěpánovské
ježdění

zpět