Ježdění s modeláři z Velkého Meziříčí.

     Další vánoční ježdění se uskutečnilo 28.12. Sraz byl po sedmnácté hodině až ukončím práci na krámku, pokrmím a vyvenčím pejska…
     Kluci přijeli něco po půl šesté a po přivítacím ceremoniálu a zjištění co mám kde nového se nahrnuli k ovládacím panelům a já ani nestačil každému vysvětlovat, jak se má každý panel ovládat, takže jsem ani nestačil fotit a Jirka v podobě druhého fotografa pomáhal kolegovi Pavlovi v opravě parní lokomotivy- hrbouna, takže mnoho fotek z této akce nemáme.
     Dávali mě dočista zabrat, neboť sotva jsem něco vysvětlil jednomu už mě volal od druhého panelu další, nebo udělali nějakou nehodu či jim něco nešlo a tak jsem lítal od panelu k panelu a vysvětloval a vysvětloval. Pomalu jsem neměl čas ani uvařit kafe a když jsem je tam tedy nechal na chvilku samotné, tak to zasukovali a potom čekali až přijdu a dám to do pořádku.
     Otestovali jsme také nové mašinky od „Ježíška“, krokodýla, hrbouna a brejlovce. Hrbouna se nám zatím podařilo jen částečně rozjezdit, neboť má problémy s roztečí kol a vypadával i ve velkých obloucích a na výhybkách. Pavel s Jirkou si ho vzali do parády a za dvě hodiny se již proháněl po kolejišti, musím srazit ještě rozteč u běhounů a mělo by to být již v pořádku. Ostatní stroje jezdily na jedničku a s krokodýlem (Švýcarským) jsme si udělali nejedno kolečko. Potom jsem dal všechny stroje do vitrínky a budou čekat na prvotní výstupní prohlídku v podobě promazání, seřízení kol,dolepení detailů a u některých provedu i patinu.      Kluci odjížděli něco po jedné hodině ranní a já s Jirkou jsme si potom ještě do půl třetí zajezdili a porovnaly soupravy na další ježdění, které mělo být již ten den od 14 hodin. Ale to je téma již na další reportáž, která bude následovat.

          Hezké pokoukání přeje Radislav Wimmer.


Ježdění s
modeláři z
V. Meziříčí

zpět