Ježdění s kamarády z Tišnovska.

     Tak za mnou po roce a něco přijel opět Honza se svými kamarády (Jakub a Michal), aby si trochu zajezdili na kolejišti. Z původního nočního ježdění museli přijmout pouze odpolední, neboť na rozdíl od kluků my nemáme prázdniny a ráno musíme do práce a taky nás noční služba již zmáhá…
     Ale i tak si zajezdili něco přes čtyři hodinky a to ještě díky Jirkovi, který mi přišel pomoci a mohl tak být s nimi na půdě, zatímco já venčil pejska. Obsluhu již povětšinou znají, jen si ji trochu oživili a mohli začít řádit. Přivezli si sebou i nějaké soupravy a elektriky a tak bylo na půdě překrysováno. Ano, myslíte správně, dovezli si stroje řady 350 a s mojí ES499 se proháněli po kolejišti celkem čtyři tyto stroje. Skoro to vypadalo, že budu muset dodělat elektrifikaci po celém kolejišti…
     Ježdění probíhalo celkem v pohodě, sice udělali nějaké základní chyby, kdy si nezjistili konec vlaku (Michal) ve stanici a následný vlak narazil do vozu za „hranicemi“, nebo v Jedlové zapomněl Jakub vypnout trakci do kolejí a při změně směru jízdy mu souprava „ucouvala“ či omylem najel manipulákem k perónu na motora. Naštěstí (na rozdíl od Michala) nehodám stačil zabránit včasným zastavením, takže k přímému najetí nedošlo.
     Asi to bylo tím, že nedodržovali pitný režim jako já s Jirkou, ale u nás mladistvým nenaléváme a tak jsme museli tedy s nějakou tou nehodou počítat… Po šesté večerní hodině si pomalu začali balit soupravy a cupitali na půl sedmou na nádraží k rychlíku k domovu.
     Jak byl přítomen Jirka, tak měl kdo fotit momentky a tak po selekci koukněte do alba na zajímavé obrázky s třistapadesátkama.


     Radislav Wimmer


Fotky

zpět