Dubnové ježdění s testováním nových ovladačů.

Dubnové ježdění s testováním nových ovladačů.

     Na neděli 13. dubna, jsme si s kamarády domluvili večerní ježdění, abychom mohli otestovat nové ovladače pro rozpojovače a posun.

     Po půl sedmé večer jsme se sešli na půdě opět v klasické sestavě a po úvodním proškolení a seznámení s novými ovladači jsme začali řádit.

     Nejdříve jsme všechny vlaky pěkně rozjezdily a postupně se ve stanicích začalo i posunovat a dělat přístavba vozů.

     Aby nám to šlo pěkně od ruky, tak Honza přinesl něco červeného vínka.

     Ne všichni ale mohli dodržovat pitný režim a tak o to více zbylo na nás neřidiče.

     Během ježdění, které trvalo asi do dvou hodin ráno jsme mnoho nehod nezpůsobili a tak jsme se o to více mohli vyřádit při posunu… No a když se dostal k posunu Zdenek, tak jsme si mohli dát klidně "kouřovou", neboť celá stanice byla v režimu posunu a tak vlaky nepřijímal. Nové ovladače pro posun se osvědčili a tak ježdění bylo ještě více zajímavější a každý si to užíval.

      Ale jak se říká "nic netrvá věčně", tak i Zdenek po čase posun ukončil a my mohli opět rozhýbat vlakové soupravy.

     Opět se osvědčili žárovkové pojistky, jelikož někteří z nás zapomněli správnou technologii obsluhy a tak se vynaložené prostředky do žárovek začínají vyplácet.

     Protože většina z nás musela brzy ráno vstávat, tak jsme ježdění ukončili po jedné hodině ranní, akorát já s Jirkou jsme si potom ještě asi hodinku jezdili.

     Jak jsem se již zmínil, tak mnoho nehod tentokráte nebylo, takže ani nehodový jeřáb nemusel vyjíždět a fotografové měli tentokráte více času na ten pitný režim…

     Opět jsem pro zajímavost doplnil fota nějakými texty a tak se aspoň takto přeneste na chvilku do našeho ježdění a pokochejte se foty z této akce.


          Radislav Wimmer

Ježdění s
kamarády 2

zpět