Ježdění s kamarády

KVĚTNOVÉ JEŽDĚNÍ

     Na desátého května jsem si s klukama od Tišnova domluvil odpolední ježdění a tak něco po půl druhé se tři odhodlaní mladíci dostavili na jízdy. Pozval jsem také kolegu Jirku a jeho dva chalany a tak nás bylo celkem sedm.

     Dvorní fotograf Jirka tentokráte chyběl, tak jsem musel zvládnout jak ježdění, tak i focení zajímavých situací či momentek.

     Jelikož se klukům velmi zalíbilo nové ovládání pro posun, tak jsme hodně času strávili právě šibováním a tak jsme za celé odpoledne ani neměli moc nehodových "A".

     Kluci se v ovládání stanic různě střídali a musím říci, že jim to docela šlo, ale ke konci již někteří dělali vylomeniny a naschvály, takže se třeba stalo, že v mezistaničním úseku do Jedlové stály dva vlaky za sebou apod. Jednalo se ovšem o hrubé porušení technologických postupů, jinak by k těmto situacím vůbec nedošlo… na co mám těch devětset relátek že…

     Na půdě bylo znát, že je již venku teplo, neboť teplota v místnosti byla kolem 26 stupňů a tak jsme se i trochu zapotili. Větrání okny je u mne z důvodu prašnosti přísně zakázané (vyjma za deště a v zimě) a tak kdo si chce v těchto teplých dnech zajezdit, musí něco vydržet a počítat, že mu bude horko nejenom z provozních situací. Pamatuji si, že zde byli kamarádi z Mostu, byl myslím srpen, venku bylo nejmíň 25 a na půdě bylo kolem 33 stupňů a my jsme pro ochlazování měli za dveřmi lavor vody ve kterém jsme si občas vymáchali trika a pokračovali v ježdění. Po těchto zkušenostech již letní jízdy odmítám provozovat, pokud se nejedná pouze o předvádění návštěvám, které trvá max. půldruhé hodiny a dá se to ještě vydržet.

     Mrkněte tedy na něco fotek z této akce a v brzké době přibudou ještě další reportáže, např. z TT víkendu ve Všestarech a nebo ze zatápění 475 na sváteční jízdu Pálavským okruhem.

     Radislav Wimmer


Květnové
ježdění

zpět