Elektrifikace

ELEKTRIFIKACE POBŘEŽNÍ

     Ještě než dám na tyto stránky reportáž o právě proběhlé veřejné výstavě, tak mi dovolte abych vám nejdříve představil na čem jsem pracoval poslední týden před výstavou.

     Rozhodl jsem se, že udělám v traťové koleji " pobřežní" trolejové vedení, abych slyšel reakce návštěvníků a jejich názor na trolejování kolejiště.
     Nejdříve jsem musel pohledat založené plány elektrifikace, abych mohl podle nich vybrat příslušné sloupy a vedení. Mám již nakoupené troleje na celé kolejiště, dělal mi jej na zakázku pan Neufus z Prahy. I když se oproti minulým letům ve výrobě hodně polepšil, tak jsem si stejně dovolil udělat nějaké změny k obrazu svému. Nejdříve jsem zkrátil výšku zbytečně přerostlých sloupů a potom jsem všechny znovu natřel stříbřenkou.
     Po zaschnutí jsem začal na sloupy lepit čísla a malou šipečku, znázorňující směr k nejbližšímu telefonu. Tyto jsem si navrhnul na PC a poté vytisknul. Po této nimravé práci jsem ještě sloupy opatinoval, aby nesvítily tolik novotou…

     Dalším krokem bylo zhotovení a spájení dvou držáků trolejového vedení do tunelu, následné jejich obarvení a vlepení do portálu tunelu. Potom již přišlo na řadu samotné osazování sloupů podle schématu, které jsme s kolegou Jirkou naprojektovali někdy před třemi lety.
     Po přesném umístění a zalepení sloupů jsem na ně zavěsil vedení; no a potom jsem se již kochal odvedenou prací.
     Nutno ovšem podotknout, že uvedené dílo není ještě zdaleka hotové, neboť jsem si vymyslel umístit na trati i trolejové dělení a tak teď po výstavě budu pokračovat ve výrobě napínacích stožárů, držáků, závaží a drobností co k takovému napínacímu sloupu patří.
     Zatím tedy není tato reportáž konečná a někdy bude ještě dokončení už i s napínacími sloupy a přilepeným vedením.

     Odezva návštěvníků byla pozitivní, ale zněly i názory nechat trolej pouze zde na těchto kolejích a zbytek již nedrátovat. Zatím tedy dodělám pořádně tento úsek a potom se rozhodnu zda-li budu pokračovat dále.

     Pro příznivce elektrifikace přeji hezké pokoukání a pro ostatní aby to ve zdraví přežili…

Radislav Wimmer


Elektrifikace
pobřežní

zpět