Rovnání oblouků

Rovnání oblouků


     Když jsem si prohlížel podrobněji tyto stránky, tak jsem zjistil, že mi zde ještě chybí reportáž z přestavby oblouků v Karlovicích a Jedlové. Tuto úpravu jsem dělal zároveň se stavbou odstavného nádraží SEVER a JIH a nějakou shodou okolností jsem to zde neuvedl. Abych se polepšil, tak jsem vám vybral z této přestavby fota která dokumentují průběh této akce. Při tomto mi stejně jako s odstavnými pomáhal Jirka Hynek a krajinku mi opět stvořil krajinář na slovo vzatý Jirka Macek.

     Tuto přestavbu jsem se rozhodl udělat z důvodu velmi ostrého oblouku na výjezdu z Karlovic do tunelu ke skrytému nádraží. Jak jsem již říkal tato akce probíhala současně se stavbou odstavného a tak zatímco Jirka projektoval tobogán a základovou desku já jsem se vrhnul na demolici oblouků. Nejdříve jsem odpájel všechny drátky vedoucí ke kolejím a pečlivě si je zakreslil do plánu, abych je potom opět připájel na správné místo. Po odstranění kolejí přišla na řadu demolice krajiny a poté nastavení základové desky o patnáct centimetrů v celé délce boku kolejiště. Sice jsem si tak zmenšil prostor kolem ovládacích panelů, ale prioritou pro mne bylo, že jsem původní ostré oblouky nahradil jednou tak velkými a tím se zlepšila i modelovost kolejiště.

     Po nastavení a přilepení desky jsem položil kolejivo, zasypal opět čajem a poté provedl opětovné zapojení elektroinstalace a odzkoušení . Pak jsem povolal „krajináře“ Jirku a pustili jsme se do krajiny. Opět jsme používali jako při stavbě celého kolejiště noviny, polystyren, toaletní papír a klíh. Po vytvoření skořepiny krajiny (tři vrstvy toaleťáku) jsme mohli přistoupit k barvení malířskými barvami, nanášení posypů a zeleně. Nakonec jsem zabudoval a zapojil mechanická návěstidla vjezdu do Jedlové a osadil drátovody. Z boku jsem si opět vybudoval přístupová dvířka, abych se dostal k soupravám v tunelu v případě nehody a nebo opravy zařízení. Podívejte se, jak jsme se s touto přestavbou vypořádali a jak se zlepšil vzhled oblouků.

     Připravil Radislav Wimmer


Fotogalerie

zpět