Půda

Rekonstrukce expozice
skutečné železnice.

     Koncem září jsem začal s rekonstrukcí jak já říkám předpůdí, kde se nachází expozice různých věcí ze skutečného železničního provozu. Jelikož to bylo všelijak maskované plentou a deskami ze sololitu, rozhodl jsem se vše vyklidit a udělat pro exponáty důstojnější místo jejich odpočinku.
     Nejdříve jsem musel ovšem všechny věci vyklidit a teprve poté mohla obnova začít. Za plentami jsem ještě objevil nějaké staré dřevěné regály, tak jsem je zrušil na dřevo a poté jsem začal s úpravou stěn, kdy jsem si koupil pár pytlů omítky a znova ji natáhnul na původní hrubou nevzhlednou omítku. Po dokončení této práce jsem začal s montáží zadní dřevo-stěny, za kterou jsem schoval anténní stožár se zesilovačem. Abych měl k němu přístup, tak jsem udělal kousek stěny vyndavací.
     Následovalo položení lina a obílení stěn. Potom již jenom úklid a mohl jsem začít s rozmisťováním věcí s kterými mi pomáhal i kamarád Jirka.
     Veškeré cedulky a štítky jsme dali na hmoždinky kolem okna, abych je neválel někde po zemi. Jirka donesl stojan na návěstidlo, který jsme si upravili na požadovanou velikost, já svařil a nabarvil stojan na páky, které se dříve používali pro stavění návěstidel, výhybek apod. Někde se jimi přestavuje ještě dnes. A to je taky největší novinka v nové expozici, spolu s prodejní skříní na jízdenky (ternion) a dalších drobností, které uvidíte na fotech.
     Návěstidlo, výhybková tělesa a konec koleje jsem osvětlil a ještě jsem nakoupil tři malé halogeny, abych vhodně nasvítil vystavované předměty. Vše elektricky obsluhuji dálkovým ovladačem, který zapíná a vypíná jednotlivé zásuvkové obvody.
     Celá akce mi zabrala něco přes měsíc práce, ale výsledek myslím stojí za to, tak se podívejte co jsem to vlastně spáchal…


     Radislav Wimmer


Rekonstrukce
půdy

zpět