Aktualizace plánů kolejiště

     Koncem roku 2008 jsem předělával depo v Jedlové, kde jsem vytvořil zauhlovací výtah, novou popelovou jámu, vykládkovou kolej na vozy s uhlím a přidělal jsem novou kolej, která ústí z osmé koleje a slouží jako vlečka pro lesy. Krasavcem v tomto depu je asi zauhlovací výtah Teudloff s nakládacími vozíky a zásobou hnědého a černého uhlí v ohradách.
     Další předělávka se týkala depa v Karlovicích, kde jsem vyměnil původní 30cm točnu za menší a modelovější od firmy Roco. Odstranil jsem vodárnu (přemístila se na půdu budovy depa), dále jsem zrušil benzínku a předělal jsem vjezd do depa. Rozšířením prostoru v depu se mi podařilo dodat další tři koleje a celkově tak depo „zmodelovět“. Taky se mi podařilo vyřešit svářeče v depu, kdy jsem nebyl stále spokojen s blikáním žárovičky. Po dádání SMD bílé diody se budova krásně rozzářila, přesně jako by se tam svářelo a to jsem byl již spokojený. Prim zde hraje nová, modelovější točna s tichým chodem oproti původní od firmy Marklin.
     Poslední vrtání do kolejí bylo za K.Vrchem, kde jsem v přímé odstavné koleji umístil další trojcestnou výhybku a vznikli mi tak další dvě odstavné koleje na motorové soupravy (jak se říká, místa není nikdy dost). Ještě jsem si zde udělal kamerový dohled abych viděl z centrálního panelu obsazenost kolejí a jaká souprava kde stojí.

     Radislav Wimmer

plany

001:
002:
003:


zpět