Výstava železničních modelů v Chrudimi.


Výstava železničních
modelů v Chrudimi.

2008

     Jako každoročně, tak i letos pořádali modeláři z Chrudimi výstavu svých modelových kolejišť spojenou s výstavou modelů především z dílny Tomáše Bartoše. K vidění tak byly všechny nejrozšířenější měřítka a na podlaze se proháněli stroje zahradní železnice.

     Pozvání jsme přijali s partou kamarádů mimo plánované návštěvní dny a toto připadlo na 8. března. Hlavní svoz byl z Brna, kdy kamarád Honza vzal osmimístné auto, stavil se pro kluky ve Velkém Meziříčí, potom naložil nás ve Žďáře a hurá na Chrudim!

     Když jsme tam přijeli, tak jsme si mysleli, že je to normální výstava, co tam bylo lidí, ale potom jsme již potkávali známé či méně známé kolegy z různých modelářských kroužků z celé republiky. Naše výprava předala v pověření mne a kolegy Jirky malou pozornost vystavovatelům a poté jsme se již rozkoukávali kolem sebe, co pro nás připravili a zdali mají na kolejištích něco nového.

     Po obhlídce jsme diskutovali s ostatními modeláři o běžných modelářských i nemodelářských záležitostech. Čas zde jako ostatně na všech takto podobných akcích ubíhal velice rychle a tak utekly tři hodiny jako nic. Na závěr ještě Jirka udělal rodinné foto se všemi zbylými zúčastněnými a poté jsme se rozloučili a vydali se k domovu.

     Protože to bylo spíše setkání na pokec, tak mnoho fotek není, ale i tak se mrkněte na to málo co jsme dali dohromady. A dost možná, že na těchto fotech vidíte kolejiště Tomáše Bartoše naposled, neboť se ho chystá prodat a na setkání byl již i vážný zájemce o koupi.

     P.s. případní zájemci nechť si nechají chuť zajít, cena jde do desetitisíců...


     Radislav Wimmerzpět