HOLICKÁ MAŠINKA 2009.


HOLICKÁ MAŠINKA 2009.

     Na 26. duben jsme si s kamarády naplánovali výlet do Holic (nedaleko od Pardubic), kde se konal již pátý ročník výstavy modelů, kolejišť a celostátní fotografické soutěže na téma „Železnice ve fotografii“.

Hlavním organizátorem této akce jsou Blanka a Václav Kašparovi, kteří mají přímo v Holicích v rodinném domku pěknou prodejnu modelové železnice.

Celá akce se konala v místním kulturním domě, kde bylo k vidění asi osm kolejišť všech dostupných rozchodů. Venku potom vozila děti malá parní mašinka řady 310. I když byl sobotní program oproti nedělnímu zajímavější, přišli jsme si ale i tak na své a opět pohovořili se starými známými ze zúčastněných klubů a nebo jsme si nové známé udělali, jako to bylo i u pana Frice z Pardubic, který vlastní pěkné zahradní kolejiště. Po dostatečném nabažení se kolejišť jsme ještě navštívili prodejnu Kašparových,
kde jsme udělali i menší útratu (vagonek a os.auto), poté omrkli i docela opuštěné Holické nádraží a po půl čtvrté jsme vyrazili zpět k domovu.
Jako obvykle jsem fotil já i Jirka takže máme opět hromadu fotek, které by zaplnili hodně prostoru na stránkách a tak jsem vám vybral aspoň ta nejzajímavější pro potěchu oka i duše.


     Radislav Wimmerzpět