Lipsko 2008


Návštěva v klubu železničních modelářů Liberec.

     Tak se nám po letech chystání a odkládání konečně podařilo navštívit kolegy z modelářského klubu v Liberci. Již několik let jsme se tam sice chystali, ale vždy to na něčem ztroskotalo. Jednou na množství sněhu, jindy zase někdo nemohl, ale na sobotu 31.10. nás jelo hned pět a zaplnili jsme tak celé auto.
      Tato akce nebyla veřejná, byla určena pouze pro kluby, takže vám mohu tímto poskytnou dostatek obrazového materiálu bez strkanice a mnohohlavového davu…
      Strávili jsme tam něco přes čtyři hodiny a opravdu jsme se nemohli vynadívat. Mohu říci, že Liberecké kolejiště je asi nejkrásnější u nás. I když bych zde ještě mohl vytknout nějaké nedodělky a detaily v krajině, ale po provozní stránce super a i s modely jezdí přiměřenou rychlostí. Kolejiště ovládají stejně jako já, analogově s použitím relátek, jen jich tam nemají tolik a i ovládací panely mají v jednodušším provedení než-li já.       Nacvakali jsme kolem čtyři sta momentek a největší rozruch tam vzbudil „můj“ pronajatý od kamaráda z Prahy Albatros řady 498 022. Přes hodinu veškerý provoz stál a jen jsme albíka přemisťovali a fotili v různých situacích. Kromě jízdy a zbrojení v depu si také zapřáhnul historickou soupravu a projel se po celém kolejišti. Potom jsme již nechali prostor pro další stroje a zájemce o šotoušství a taky jsme trochu mezi sebou poklábosili, nejen o modelařině.
      Podívejte se tedy na výběr těch nejzajímavějších obrázků a buďte unešeni krásou modelařiny stejně jako my.

     Radek Wimmer


Liberecké kolejiště

zpět