Lipsko 2008


Reportáž z Lipského veletrhu.

Lipsko 2008

     Jako každý rok, tak i letos jsme s kamarády navštívili Lipský "modell hobby spiel", který se konal ve dnech 3. - 5. 10. 2008, abychom předešli tlačenicím zvolili jsme páteční den, ale cestou jsme se od kolegů dozvěděli, že mají v Německu svátek, a tak se splnily naše nejčernější představy. Už 5 km před sjezdem z dálnice byla kolona aut, která pomalu popojížděla směrem k centrálnímu parkovišti. Takže místo před desátou (jak jsme měli plánované) jsme přijeli až po jedenácté hodině. Parkoviště už praskalo ve švech, a tak jsme si říkali, kam ty kolony aut budou za chvilku dávat.
     Po tom jsme si vystáli frontu u pokladny, jelikož nás bylo více než deset, uplatnili jsme skupinovou slevu, a tak to měl každý za 6 euro. Po projití vstupními turnikety jsme si ještě naposledy připomněli sraz po dvou hodinách, a poté jsme se vrhli do haly plné modelů a kolejišť. Bylo znát, že je lidí o poznání více než-li ve všední den, ale plocha je to obrovská, a tak se to pěkně rozptýlilo i do okolních hal, kde byly k vidění potřeby pro letecké, lodní a automobilové modeláře.
     Jelikož jsem dvakrát nic ke koupi nepotřeboval, tak jsem prodejní stánky bleskově omrknul, a poté jsem se vrhnul na focení, abych vyzkoušel svoji novou zrcadlovku E3 od Olympusu. Spíše než na celky jsem se zaměřil na detaily, a tak se mrkněte na fotografie z mé produkce. Sice jich po internetu kolují stovky, ale třeba jsem zachytil nějakou momentku, která vás inspiruje do modelářské práce.
     Odpoledne už bylo volněji, a tak jsem prohlížel i prodejné zboží na stánkách. Nakonec jsem si nic nekoupil i když jsem měl zálusk na motorovou jednotku DR VT 175, ale nikdo ji bohužel z prodejců nenabízel, snad příště…
     Domů jsme odjížděli před pátou hodinou a zatímco u nás ten den pršelo, v Německu byl krásný podzimní den. Stěrače se použily až na našem území. Ještě jsme se stavili na hodinku v Kolíně u Karla Zelenky, omrknout co má nového na kolejišti a poté jsme již vyrazili k domovu do Žďáru nad Sázavou.

     Radek Wimmer


Lipsko 2008

zpět