Lipsko 2010


Lipský model hobby veletrh 2010

     Letošní modelářský veletrh mašinek jsme navštívili opět v hojném počtu modelářů, jak ze Žďáru nad Sázavou, tak z Velkého Meziříčí. Pro menší počet návštěvníků ve všední den jsme si opět vybrali pátek, tentokráte to bylo 1.10.

Ze Žďáru jsme jeli do Kolína za Karlem Zelenkou, tam někteří přestoupili do druhého auta a v počtu šesti osob se vydali na dlouhou cestu.

Z Velkého Meziříčí jelo pět kluků a jako obyčejně se setkáváme na prvním odpočívadle za hranicemi. Tentokráte to bylo pěkné setkání v tom, že bylo krásné slunečné počasí, což zde většinou nepamatujeme. Po krátkém občerstvení jsme pokračovali dále ke svému cíli a s menším zpožděním kvůli rozkopané dálnici jsme přijeli něco po půl jedenácté na centrální parkoviště. Poté jsme již společně zakoupili zlevněné vstupné ( 6,5 eura) pro skupinu deseti osob a vydali se vstříc do haly číslo tři. Vždy po dvou hodinách jsme si dávali sraz na lehký odpočinek a posilnění lahodným švestkovým mokem no a něco po sedmnácté hodině jsme vyrazili opět k domovu.

Protože šetřím penízky na nový projekt, tak jsem skoro nic nekoupil až na dva brusné diamantové kotoučky na řezání kolejí. Opět bylo na co koukat a tak vám, kteří jste se nemohli zúčastnit předkládám něco fot z velice krásných dioramat a kolejišť.

Tak dobrou chuť a pěkné pokoukání.

     Radek Wimmer


Lipsko 2010

zpět