Lipsko 2008


Slavnosti Pernštejnského panství.

     Konané ve dnech 4.-6.července 2009 přinesly opět do ovzduší Vysočiny trochu nostalgie a kouře, neboť si pořadatelé na tuto akci objednali hned tři parní mašiny (dvě řady 477 a jedna 464), motorové stroje řady 466 a motorové soupravy řady 850, 851 a 854 jedoucí jako za starých časů pod přezdívkou Vindobona. Ještě při návozu strojů potkala čtyřkovou Zamráču nepříjemnost v podobě poruchy motoru, když z ní doslova stříkal olej na všechny strany. Ve Vlkanči ji v čele nahradil Slovenský Pomeranč a v Havlíčkově Brodě ji odstavili a poté pokračovali s velkým zpožděním k Brnu.
     Naše sobotní akce spočívala ve filmování, kdy jsem vytvořil scénář pro mých sedm pomocníků, kteří mi podle něj pomáhali celý den s natáčením, takže jsme se focení ani moc nevěnovali, ale i přes to máme ze dvou dnů přes sedm set fotek a „malinký“ výběr z nich máte možnost vidět na těchto stránkách.
     V neděli jsme si zajeli Vindobonou (v restauračním voze) opět do Nedvědice, ale to již bez kamer jenom s foťákem na lážo plážo- čumendo. V klídku jsme si prohlédli parní mašiny, neboť po sobotním zběsilém šotouštví nebylo ani památky a tak se daly pořídit i pěkné záběry. Po dvouhodinovém pobytu v Nedvědici jsme jeli opět Vindobonou (v restauračním voze) zpátky domů a měli jsme tak pěkný víkend za sebou. Teď jenom najít čas zpracovat hodiny záznamu a udělat z toho pěkný filmeček. Prozatím zde tedy mrkněte na fota a jak bude čas i kousek videa pro vás připravím.

Tak dobrou chuť a pěkné pokoukání.

     Radek Wimmer


Pernštejn. slavnosti

zpět