Modelářský veletrh Vídeň 2008


Reportáž z Modelářského veletrhu
ve Vídňi 2008.

     Ve dnech 24 - 26.10. se konal ve Vídni modelářský veletrh a protože jsme poslední roky jezdili pouze do Lipska, řekli jsme si, že se podíváme k našim jižním sousedům.
     Tentokráte jsme jeli vlakem, bylo nás i s mou manželkou osm a aby nám cesta lépe ubíhala, tak vzal Honza něco červeného vína a hned po odjezdu jsme se do něj pustili.
     Na místo jsme dojeli asi s desetiminutovým zpožděním a poté se vydali směr Prátr, kolem kterého se právě jde na výstaviště. Museli jsme málem obejít celé výstaviště, bylo to totiž až v pavilonu "D". Už jsme si mysleli, že to snad ani není, protože moc lidí nechodilo a ujistila nás až orientační cedule u pavilonu, že se zde opravdu něco modelového děje.
     V Lipsku to bylo zřejmé na hony daleko, kolony aut, spousta lidí, plné parkoviště.

     U pokladny nám dali skupinovou slevu a tak místo 9,5 jsme každý platil 8 euro.
     Po vstupu turnikety nás přivítalo velké HO modulové kolejiště a už jsem tahal foťák…
     Musím ale říci, že jsem to měl za chvilku celé omrknuté a za focení snad stála jenom přerostlá nádražní budova a depo, jinak přináším fota čeho se spíše vyvarovat.
     Ve vedlejší hale byli další vystavovatelé a kolejiště a auta a letadla a tak nám mnoho času nezabralo než jsme to obešli. Nikde žádná tlačenice, prostě pohoda, klídek…
     Zajímavé ale je, že v Lipsku jsem si nic nekoupil a tady jsem si koupil hlubinový vůz a ještě Herkulesa od Pika za 60 euro (Roco byl za 170 a do vitrínky to stačí i za těch šedesát).
     Měřítko TT tam nemělo skoro žádné zastoupení, krom jednoho stánku a tak se vše neslo v HO a N-ku. Po třech hodinách jsme to již měli nesčetněkrát prošlé a tak jsme se rozhodli ještě zajít do modelářského obchodu, který je nedaleko od nádraží. Někteří si tam konečně něco koupili; no a potom jsme již jeli na nádraží, kde jsme nasedli do Pendolina a výletní jízdou jsme se vraceli domů. V Břeclavi jsme museli přestoupit do nižší kategorie vlaku, ale měl zrovna hodinu zpoždění a tak jsme ještě navštívili místní modelářský obchod a taky jsme doplnili pitný režim v nádražní restauraci.
     Všichni jsme se shodli, že již Vídeň nemusíme a že příště pojedeme určitě všichni do Lipska, takže to vypadá tak na čtyři auta, ale to je ještě hodně daleko, uvidíme…


     Radek Wimmer


Lipsko 2008

zpět